Batman Arkham City GOTY Xbox360

  • 5051892088381
  • Dostępny
  • 15
  • Akcja
  • Tak
  • Polska
  • Nowa w folii
  • Xbox 360
  • single player/multiplayer

59,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Oceń 
2016-10-05

Batman

Jak dla mnie gra jest bardzo dobra. Wielu zarzuca jej, że jest podobna do poprzedniej części, ale jak dla mnie to zaleta. Wiem czego oczekiwać, rozgrywka jest wciągająca i dynamiczna, świetnie sprawdza się system rozwoju postaci. Dostajemy również nieco więcej - mały epizod z Kobietą Kot i wiele ciekawych rozwiązań podczas rozgrywki.

Dodaj komentarz

Napisz komentarz

Batman Arkham City GOTY Xbox360

Batman Arkham City GOTY Xbox360


BATMAN ARKHAM CITY GAME OF THE YEAR EDITION ZAWIERA: 

- grę Batman: Arkham City w polskiej wersji językowej
- dodatek Harley Quinn's Revenge
- dodatek Kobiety Kota
- dodatek Robina
- dodatek Nigthwing
- zestaw skórek Arkham City
- zestaw dodatkowych map i wyzwań


Batman: Arkham City to kontynuacja gry akcji przenoszącej nas do świata znanego z komiksów o tytułowym bohaterze. 

Akcja gry zaczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Quincy Sharp, były naczelnik zakładu Arkham, po przypisaniu sobie zasług Batmana został mianowany burmistrzem Gotham. Jedną z jego pierwszych decyzji było wykupienie znacznej części lokalnych slumsów, wyrzucenie z nich normalnych mieszkańców, ogrodzenie terenu, a następnie wpuszczenie tam zbirów z Arkham. O dziwo, zamiast się nawzajem powyrzynać lokatorzy tego nietypowego więzienia zgrupowali się w kilka gangów i każdym z nich dowodzi jeden klasyczny łotr z komiksów o Batmanie. Z ramienia burmistrza całym tym terenem zarządza tajemniczy szaleniec znany jako Hugo Strange. Daje on więźniom pełną swobodę, a jedyną regułą jest zakaz podejmowania prób ucieczki. 

Ogólna mechanika rozgrywki w Arkham City jest bardzo zbliżona do poprzedniej części serii.
 Batman w zależności od upodobań może więc przystępować do bezpośrednich walk z przeciwnikami, polegając na bogatym wachlarzu ruchów (kopnięcia, ciosy nokautujące, kontrataki, uniki, kombinacje uderzeń itp.), bądź też pozostawać w ukryciu i skupiać się na eliminowaniu wrogów z zaskoczenia. Same walki są tym razem jeszcze bardziej emocjonujące i w wielu przypadkach trudniejsze, wymagając radzenia sobie między innymi z więźniami wyposażonymi w broń palną, tarcze, zbroje, noże czy paralizatory. W grze nie zabrakło także niezwykle ekscytujących pojedynków z bossami, wymuszającymi wykazywanie się kreatywnością oraz dużą zręcznością. 

Oprócz brania udziału w bójkach Człowiek-Nietoperz zajmuje się również eksploracją okolicy
 i rozwiązywaniem licznych zagadek. Świat gry jest znacznie bardziej otwarty niż w poprzedniej części cyklu, a także oferuje większą liczbę zadań do wykonania. Oprócz przechodzenia głównego wątku fabularnego możemy zaliczać misje poboczne, odnajdywać porozmieszczane po całej okolicy zagadki czy rozwiązywać łamigłówki autorstwa Człowieka-Zagadki. W opisywanej kontynuacji dostępne są wszystkie gadżety Batmana znane z Arkham Asylum, przy czym część z nich doczekała się istotnych zmian (możemy teraz np. zmieniać kierunek przemieszczania się podczas korzystania z wyrzutni lin). Tytułowy bohater może również korzystać z wielu zupełnie nowych zabawek, jak chociażby urządzenia wysyłającego impulsy elektrycznego czy granatu pozwalającego na zamrażanie wybranych elementów otoczenia.