This War Of Mine The Little Ones PS4

  • 4020628841560
  • Ostatnie sztuki
  • 18
  • Akcja
  • Tak
  • TAK
  • Polska
  • Nowa w folii
  • PS4
  • single player

134,40 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

This War Of Mine The Little Ones PS4

This War Of Mine The Little Ones PS4


This War of Mine: The Little Ones to rozbudowana wersja oryginalnego This War of Mine, która została wydana na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tytuł oferuje podobną rozgrywkę do pierwowzoru, lecz wzbogaconą o nową zawartość - zaimplementowano do gry dzieci, nad którymi musimy sprawować opiekę w objętym wojną mieście. Ciąży na nas konieczność rozmowy z pociechami czy też konstruowania prostych zabawek ze znalezionych w trakcie wypraw części.

This War of Mine to gra z gatunku survival od polskiego dewelopera 11 bit studios. Zadanie gracza polega na kierowaniu grupką ludzi, którzy znaleźli się w wyjątkowo kiepskiej sytuacji - ich miasto oblężone jest przez wrogą armię, a perspektywy ucieczki z ogarniętej wojną metropolii są wyjątkowo niewielkie.

Rozgrywkę rozpoczynamy w pewnym domu, znajdującym się w samym centrum wojennych wydarzeń. To właśnie tam zamieszkuje wspomniany zespół, nad którym gracz przejmuje kontrolę. Gameplay podzielony jest na dwie pory - dzień oraz noc. Przy blasku słońca pozostajemy w mieszkaniu, tworząc rozmaite przedmioty, lecząc naszych podopiecznych i przydzielając im zadania, mające na celu rozdysponowanie wolnego czasu i wytworzenie rzeczy niezbędnych do przetrwania w okupowanym mieście.

Ciekawszy etap rozpoczyna się jednak wraz z nastaniem zmroku. Wówczas patrolujący miasto snajperzy, ze względu na ograniczoną widoczność, udają się na spoczynek, a nasi podwładni mogą wyślizgnąć się z budynku. Choć taką wyprawę ciężko nazwać bezpieczną, to nie ma innego wyboru - jedzenie szybko się kończy, a choroby, na jakie zapadają nasi podopieczni, ciężko wyleczyć bez zapasu lekarstw.

Zanim jednak wyruszymy na poszukiwania, trzeba przydzielić zadania każdemu członkowi ekipy - część zostanie w bazie, broniąc ją przed nieprzyjacielem, inni udadzą się na zasłużony odpoczynek, a grupa śmiałków wyruszy na poszukiwanie niezbędnych dóbr. Akcja gry prezentowana jest z perspektywy 2D, a miasto po którym się poruszamy, wygląda zawsze tak samo. Losowe są natomiast elementy, jakie znajdujemy w budynkach, a także występujące tam pułapki czy zamieszkujący je lokatorzy. Część będzie przyjaźnie nastawiona, inni mogą potrzebować pomocy - będziemy mogli wymienić się informacjami w zamian za np. lekarstwa, rozszerzyć grupę o nowych członków, lub też totalnie zignorować obcych. Pojawią się także osoby wrogo nastawione, co może doprowadzić do nieprzyjemnej konfrontacji.

11 bit studios postarało się o jak najlepsze odwzorowanie wojennych realiów - w grze nie brakuje mrocznych, momentami brutalnych i dających do myślenia scen.