Sniper Elite III Ultimate Edition PS3

  • 8023171036168
  • Ostatnie sztuki
  • 16
  • Akcja
  • Tak
  • Angielska
  • PS3
  • single player/multiplayer
  • Internet

110,40 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Oceń 
2016-10-06

Polecam!

dobra gra, warto zagrać

Dodaj komentarz

Napisz komentarz

Sniper Elite III Ultimate Edition PS3

Sniper Elite III Ultimate Edition PS3

Wersja ultimate zawiera:
- Save Churchill część 1: In Shadows, 
- Save Churchill część 2: Belly of the Beast, 
- Save Churchill część 3: Confrontation, 
- Hunter Weapons Pack, 
- Camouflage Weapons Pack, 
- Patriot Weapons Pack, 
- Sniper Rifles Weapons Pack, 
- Axis Weapons Pack, 
- Eastern Front Weapons Pack.

Sniper Elite 3: Afrika to trzecia odsłona snajperskiej serii od studia Rebellion. Podobnie, jak w edycjach poprzednich najważniejszym aspektem rozgrywki jest skradanie się, poszukiwanie dogodnej pozycji oraz eliminowanie przeciwników.

Akcja gry nadal toczy się w trakcie II Wojny Światowej, ale tym razem odwiedzamy lądy Trzeciego Świata, czyli tytułowej Afryki. Głównym bohaterem pozostaje strzelec wyborowy amerykańskiej armii, Karl Fairburne. Zadaniem protagonisty jest oczywiście powstrzymanie Niemców, którzy postanowili opracować super broń, a następnie zrobić z niej użytek na reszcie świata. Karl chwyta więc swój karabin snajperski i próbuje udaremnić plany nazistów, a na drodze do celu stoją mu oddziały Afrika Korps oraz ich siejące grozę Tygrysy (czołgi, rzecz jasna).

Jak na grę, której głównym bohaterem jest snajper przystało, Sniper Elite 3: Afrika zachęca gracza do eksploracji oraz pozostawania w ukryciu. Misje polegają na eliminowaniu określonych celów, najczęściej z większego dystansu. Okazyjnie także trafimy w sam środek zawieruchy, serwując kule oponentom znacznie bliżej protagonisty. Od czasu do czasu musimy także stawić czoła jednostkom opancerzonym, a wówczas najważniejsza jest spostrzegawczość oraz spryt. Nieodzownym przyjacielem snajpera jest także inteligencja, albowiem każdy strzał podlega prawom fizyki. Trzeba umiejętnie przeliczyć siłę wiatru, odległość oraz inne współczynniki, aby nie zmarnować pocisków.

Sniper Elite 3: Afrika oferuje mapy o otwartej strukturze, co oznacza, że samodzielnie poszukujemy sposobu na dotarcie z punktu A, do punku B. Nie jesteśmy prowadzeni za rękę i musimy się wykazać inicjatywą. Jest to o tyle ważne, że oponenci błyskawicznie wyłapują naszą pozycję i po oddaniu kilku strzałów konieczna jest relokacja. Tylko w ten sposób można uniknąć śmierci.

Na potrzeby gry, twórcy opracowali specjalny system rozwoju głównego bohatera. Każda zrealizowana misja, każdy celny strzał i ubity przeciwnik dają nam punkty doświadczenia, które możemy wykorzystać następnie do poprawiania ekwipunktu i uzbrojenia.

Prócz kampanii dla jednego gracza Sniper Elite 3: Afrika oferuje także rozgrywki wieloosobowe. Na potrzeby aplikacji opracowano m.in. tryb współpracy, jak również szereg modeli opartych na współzawodnictwie. Rozgrywki związane z współpracą to m.in. survival oraz overwatch. W tym pierwszym staramy się przetrwać w obliczu przeważającej siły wroga, w drugim zaś jedna osoba strzela, a druga namierza cele do ubicia.

Sniper Elite 3: Afrika działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym w pełni trójwymiarową oprawę wizualną. Produkcja oferuje nową, bardziej rozbudowaną kamerę rentgenowską, ukazującą uszkodzenia ciał oponentów, gdy te przeszywane są przez pociski. Z tego m.in. powodu nie nadaje się ona dla osób niepełnoletnich.