Dead Island Riptide Xbox360

  • 4020628511432
  • Towar w drodze
  • 18
  • Akcja
  • Tak
  • Angielska
  • Nowa w folii
  • Xbox 360
  • single player
  • TAK

37,40 zł

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

Dead Island Riptide Xbox360

Dead Island Riptide Xbox360


Dead Island Riptide to kolejna odsłona polskiej produkcji traktującej o zombie. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, za jej opracowanie odpowiada wrocławski Techland.

Fabularnie mamy do czynienia z bezpośrednią kontynuacją historii. Nasz bohater po załatwieniu hord zombie na wyspie w końcu dostał się na statek płynący do domu. Niestety szczęście nie trwało długo. Wkrótce po wypłynięciu okazuje się, że i statek został opanowany przez nieumarłych. Z powrotem trafiamy więc na wyspę - tym razem Palanai - i na nowo rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Nowe otoczenie sporo różni się od tego z pierwszej części. Przede wszystkim nie spotkamy tutaj tak dużej liczby zabudowań. Teraz większość miejsca zajmują dżungle i wodospady. Pojawiło się także miasto, jednak nie zajmuje ono dużego terenu na mapie. Twórcy wprowadzili również sporą zależność zabawy od pogody. Tropikalna wyspa bardzo szybko ulega przemianie. Spokojne miejsca wraz z nadejściem wielkiej ulewy zmieniają się w śmiercionośną rzekę. Zalaniu ulegają różne tereny, a w wodzie trudniej jest się poruszać i narażamy się na ataki przeciwników. Naturalnie wprowadzone zostały różnego rodzaju środki transportu, jak choćby łódki.

Spory nacisk w Dead Island Riptide położono na elementy taktyczne. Zdarzają się etapy gdzie musimy przez chwilę zabarykadować się przed napierającą grupą zombie. Dobrze jest wtedy skorzystać z elementów otoczenia, gdyż mogą się one okazać pomocne w chwilowym zatrzymaniu żądnych krwi nieumarłych, a my w tym czasie wymyślamy drogę ucieczki.

Jeśli chodzi o dostępny arsenał to nadal mamy spory wybór. Przede wszystkim jako broń możemy wykorzystać praktycznie każdy element otoczenia. Tak więc nie zabrakło wszelkiej maści kijów, siekier itp. Dużo więcej znajdujemy natomiast broni palnej. Wykorzystując te narzędzia możemy na wiele sposobów poradzimy sobie z zombiakami. Ponadto pojawiły się całkiem nowe potwory, m.in. poczwara, która z odległości rzuca w nas swoim ciałem.

Dead Island Riptide to zmodyfikowany silnik graficzny poprzednika, a w związku z tym oprawa wizualna jest nieco bardziej przejrzysta i szczegółowa. Deweloper sporo zmian poczynił w kwestii optymalizacji, a to oznacza płynniejszą, niczym nieskrępowaną rozgrywkę.