Yakuza Kiwami Steelbook Edition PS4

  • 4020628783990
  • Ostatnie sztuki
  • 18
  • Akcja
  • Tak
  • TAK
  • Nowa w folii
  • PS4
  • single player
  • TAK

111,54 zł

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

Yakuza Kiwami Steelbook Edition PS4

Yakuza Kiwami Steelbook Edition PS4


Akcja Yakzua Kiwami rozpoczyna się w 1995 roku, a więc osiem lat po wydarzeniach przedstawionych w Yakuzie 0. Kazuma Kiryu, główny bohater serii, po latach pracy zajmuje wysokie stanowisko w przestępczym klanie Tojo. Pewnej deszczowej nocy patriarcha rodziny Dojima, pracującej dla Tojo, porywa przyjaciółkę Kazumy o imieniu Yumi. W pogoń za porwaną wyrusza również bliski współpracownik bohatera Akira Nishikiyama. Jako pierwszy dociera on do dziewczyny i zabija Dojimę, wstrząsając tym samym posadami tokijskiego półświatka. Kzauma bierze winę za morderstwo na swoje braki, pozwalając zbiec Nishikiyamie z miejsca zbrodni, prosząc go tylko o to, by zajął się Yumi. Po dziesięcioletniej odsiadce protagonista wychodzi na wolność, znajdując się w zupełnie nieznanym sobie świecie. Klan Tojo znajduje na skraju wojny domowej. Jej powodem jest zaginięcie 10 miliardów jenów ze skarbca organizacji. Sprawa jest w pewien sposób związana z przyjaciółką Kazumy, która jednak nie daje żadnych znaków życia. Bohater zmuszony jest więc odnowić swoje dawne związki z yakuzą, zbudować na nowo pozycję w „rodzinie” i odnaleźć Yumi.

Yakuza Kiwami korzysta z udoskonalanego modelu zabawy oraz walki, który został wprowadzony przez Yakuzę 0. Produkcja jest przygodową grą akcji, w której zabawę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Chociaż gry z serii określane są mianem japońskiej odpowiedzi na Grand Theft Auto, w rzeczywistość obie marki różnią się od siebie w znaczący sposób. Yauza Kiwami, podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, jest bardziej linearna i nie oferuje dużego sandbokoswego miasta oraz możliwości swobodnego prowadzenia samochodów.

W zamian za to możemy jednak dowolnie zwiedzać kilka oferujących wiele atrakcji mniejszych lokacji przedstawiających ulice Tokio, które wykonane zostały z ogromną dbałością o detale. Kazuma rozprawia się z przeciwnikami przy pomocy pięści. Do naszej dyspozycji oddano cztery równe style walki, z których każdy posiada swoje specyficzne ruchy oraz efektowne ataki specjalne. Gracze mogą również korzystać z zaimprowizowanych broni, takich jak butelki, znaki drogowe czy rowery. Bohater rozwija umiejętności, odblokowując je na specjalnym kole zdolności. Poza misjami wchodzącymi w skład głównego wątku fabularnego wykonujemy również szereg zadań pobocznych. Sporą atrakcją tytułu są również liczne mini-gry i opcjonalne aktywności, takie jak zabawa w kasynie, barze karaoke, klubie z hostessami czy w salonie arcade. Nowością nieobecną w oryginalne są wyzwania Goro Majimy, a więc jednego z zażartych rywali Kazumy. Majima pojawia się w różnych niespodziewanych momentach gry, często w humorystycznych sytuacjach, rzucając wyzwanie swojemu nemezis.

Yakuza Kiwami została zbudowana od podstaw na nowym silniku graficznym, oferującym rozdzielczość 1080p oraz działającym z prędkością 60 klatek na sekundę. Twórcy ponownie nagrali wszystkie linie dialogowe oraz przygotowali nowe przerywniki filmowe. Po raz pierwszy gracze na Zachodzie mogą cieszyć się oryginalną japońska ścieżką dźwiękową, bowiem Yakuza na PlayStation 2 poza Krajem Kwitnącej Wiśni została wydana jedynie z angielskim dubbingiem.