Final Fantasy X/X-2 HD Remaster PS4

  • 5021290000032
  • Ostatnie sztuki
  • 12
  • Akcja
  • Tak
  • TAK
  • Angielska
  • Nowa w folii
  • PS4
  • single player

66,34 zł

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster PS4

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster PS4

Final Fantasy X-2 Jest to pierwsza a zarazem jedyna część sagi, która kontynuuje przygody poznane przez nas w poprzedniczce. Tym razem gracz wcieli się w rolę Yuny, młodej dziewczyny znanej w świecie Spiry jako ta, która ostatecznie unicestwiła Sin'a. Świat po wygranej zmienił się diametralnie, miejsca odosobnienia, które gracz zdążył polubić, przybrały postać zatłoczonych atrakcji turystycznych, stary kościół został zlikwidowany, a jego miejsce zajęła organizacja New Yevon's Teachings, maszyny tajemniczych Al Bhedów zostały upowszechnione w życiu codziennym, cała Spira radowała się ze swej wygranej.

Lecz jedna osoba nadal pozostawała smutna. Yuna po utracie swego ukochanego Tidiusa - bohatera Final Fantasy X, nie potrafiła znaleźć swego miejsca w świecie. Dopiero pewnego dnia, gdy jej przyjaciółka Rikku odnalazła sferę (nagranie zamknięte w kuli) przedstawiającą osobę, która wyglądała dokładnie tak, jak jej miłość, postanowiła zostać łowcą sfer. Razem z przyjaciółkami: Rikku i Pain, założyła grupę poszukiwaczy zwanych Gullwings.

Final Fantasy X Akcja najnowszej odsłony serii Final Fantasy rozgrywa się w świecie Spira. Jest to środowisko tajemnicze, dziwne i fascynujące, w którym technologia prawie całkowicie zanikła, gdzie istnieją tylko dwie obsesje: wiara wyznawców Yevon, oraz sport o nazwie Blitzball, będący połączeniem podwodnej piłki ręcznej ze sztuką walki. Spira jest zagrożona przez siłę zwaną Sin, która raz na pewien okres powraca, by siać chaos i zniszczenie. Teraz nastała ta chwila...

Charakter zabawy Cechą charakterystyczną dla zabawy z serią Final Fantasy i ogólnie z grami z rodzaju Role Playing Game jest niezwykłe przedstawienie postaci uczestniczących w przygodzie. Nie inaczej jest w Final Fantasy X. Obcowanie z tą grą sprawia, że gracz zapoznaje się powoli ze szczegółami dotyczącymi życia bohaterów, charakterów postaci, znajduje w nich cechy zwyczajnych ludzi. Pozwala to na utożsamianie się z nimi, wczuwanie się w ich położenie i odgrywanie roli. W FFX graczowi przyjdzie śledzić losy Tidusa, przystojnego i charyzmatycznego młodzieńca, gwiazdy drużyny blitzballowej Zanarkand Abes, który został wciągnięty w cały ten chaos związany z Sin.

Jego ojciec Jecht zniknął w tajemniczych okolicznościach – zdarzenie to zrodziło w Tidusie poczucie straty, stworzyło pustkę, której wypełnienie wydaje się niemożliwe. Sin sieje jednak taki zamęt, że wszystko, co wydawałoby się snem staje się jawą, co nierealne przybiera rzeczywiste kształty, przyszłość staje się teraźniejszością, a przeszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania – świat staje na głowie. Zadanie gracza polega na poprowadzeniu Tidusa oraz jego kompanów do walki z Sin, oraz przywrócenie spokoju na planecie Spira. Droga do realizacji tego celu będzie wysłana różami, ale bez opłatków – za to z kolcami skierowanymi ku górze.