Wolfenstein The New Order/The Old Blood PS4

  • 5055856419396
  • Towar w drodze
  • 18
  • Akcja/Strzelanka
  • Tak
  • TAK
  • Angielska
  • Nowa w folii
  • PS4
  • single player

Wolfenstein The New Order/The Old Blood PS4

74,15 zł

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

Wolfenstein The New Order/The Old Blood PS4

Wolfenstein The New Order/The Old Blood PS4

Wolfenstein The New Order/The Old Blood PS4

Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona jednego z prekursorów gatunku FPS, wydanego pierwszy raz w 1992 roku. Tym razem za jego opracowanie odpowiada szwedzka ekipa Machine Games.Akcja została umiejscowiona w alternatywnej wersji historii, w roku 1960. Okazuje się, iż Niemcy wygrali II Wojnę Światową. Wcielamy się w znanego B.J. Blazkowicza i przemierzamy nazistowskie fortece w celu odzyskania ładu na świecie. Nazistowski reżim opanował cały świat, a tylko protagonista jest w stanie zaprowadzić pokój. Aby to zrobić przemierzy wiele niebezpiecznych miejsc, włączając w to laboratoria, w których Niemcy próbują stworzyć broń ostatecznej zagłady. Coś, co pozwoli im uzyskać przewagę nad wszystkimi pozostałymi nacjami.

Jak na strzelankę przystało, Blazkowicz posiada bogaty arsenał uzbrojenia, z pomocą którego jest w stanie eliminować oponentów. Do swojej dyspozycji ma pistolety, karabiny, wyrzutnie rakiet, granaty oraz giwery, których projekty powstały w wyobraźni dewelopera. Nie są one odpowiednikami uzbrojenia historycznego. Co istotne, protagonista potrafi korzystać też z różnych gadżetów, wspomagających go w walce z nazistami.Na potrzeby gry wykorzystano najnowszą wersję silnika graficznego, stworzonego przez id Software.

Engine nazywa się id Tech 5, a jego najważniejszą cechą jest możliwość generowania rozległych terenów, bez choćby najmniejszego spadku wydajności. Dzięki niemu imponująco wyglądają też modele postaci, animacje oraz efekty specjalne.Wolfenstein: The New Order zawiera akcenty nawiązujące do naszego kraju. W pewnym momencie protagonista ląduje bowiem w naszym ojczystym szpitalu, gdzie poznaje piękną pielęgniarkę.

Wolfenstein: The Old Blood to pierwsze rozszerzenie do bardzo udanej strzelanki Wolfenstein: The New Order. Za jej opracowanie odpowiada studio Machine Games, a sam tytuł nie wymaga posiadania podstawowej wersji do uruchomienia.Historia przenosi nas do czasów przed wydarzeniami znanymi z "podstawki". Mamy rok 1946, gdzie nazistom niewiele brakuje do wygrania II wojny światowej. Ostatnią deską ratunku okazuje się B.J. Blazkowicz, który to musi stawić czoła dwóm kolejnym misjom, aby taki bieg historii się nie sprawdził. Pierwsza z nich nazwana Rudi Jager i legowisko wilków wymaga od bohatera przedostania się do zamku Wolfenstein i odnalezienia współrzędnych ośrodka generała Trupiej Główki.

Podczas tej misji trzeba stawić czoła fanatycznemu naczelnikowi więzienia. Druga część to natomiast Mroczne sekrety Helgi von Schabbs. W tej kampanii niezbędne jest przedostanie się do miasta Wulfburg, w którym to złowieszczy archeolog szuka artefaktów pozwalających uwalić mroczne, starożytne moce zła.Mechanika rozgrywki nie uległa zmianom. Nadal mamy do czynienia z pierwszoosobową strzelanką. Ponadto pojawili się zupełnie nowi przeciwnicy oraz bronie do ich likwidowania. Całość została oparta na silniku id Tech 5.