Deadrising Xone

  • 013388550166
  • Towar w drodze
  • 16
  • Akcja
  • Nowa w folii
  • XBOX ONE
  • single player/multiplayer

73,33 zł

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

Deadrising Xone

Deadrising Xone

Dead Rising to gra akcji, opracowana przez firmę Capcom, a pierwotnie dostępna wyłącznie dla posiadaczy konsol Xbox 360. Po dziesięciu latach od premiery pierwowzoru, przedsięwzięcie zostało przeniesione także na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Produkcja przedstawia nam losy fotoreportera o imieniu Frank West. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności, trafia on do wyludnionego centrum handlowego, w którym niestety panują zombie. Protagonista ma 72 godziny na to, aby opuścić kompleks, a jednocześnie pomóc innym ocalałym.

Najważniejszym elementem rozgrywki jest eliminowanie napotkanych nieumarłych. Do tego celu wykorzystujemy praktycznie wszystko co wpadnie nam w ręce. Krwiożercze bestie dekapitujemy mieczami, kijami baseballowymi, belkami, krzesłami, drzwiami od szafek itd. W momencie desperacji wszystko da się wykorzystać jako broń.

Aby zabawa była bardziej dynamiczna i emocjonująca, deweloperzy zdecydowali się wykorzystać motyw biegnącego czasu. Podróżując po centrum handlowym bezustannie zerkać musimy na zegarek, aby wiedzieć w jakim przedziale musimy się zmieścić, w celu wykonania stojącej przed nami misji. Zadania podzielono na główne i poboczne, a kolejność ich realizacji jest całkowicie swobodna.

Prócz walki o przetrwanie zajmujemy się też robieniem zdjęć. Gromadzimy za nie punkty, ułatwiające przetrwanie. Jest to o tyle istotne, że przeciwników są prawdziwe hordy. Liczbę zlikwidowanych zombie, idącą w tysiące, obrazuje specjalny licznik na ekranie.

Dead Rising działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym przyjemną dla oka oprawę wizualną. W przypadku wersji zremasterowanych deweloperzy uzyskali rozdzielczość 1080p oraz płynność na poziomie 60 klatek na sekundę.