This War Of Mine The Little Ones PS4

  • 4020628841560
  • Ostatnie sztuki
  • 18
  • Akcja
  • Tak
  • TAK
  • Polska
  • Nowa w folii
  • PS4
  • single player

109,27 zł

Dodaj do listy życzeń

Napisz komentarz

This War Of Mine The Little Ones PS4

This War Of Mine The Little Ones PS4


This War of Mine: The Little Ones to rozbudowana wersja oryginalnego This War of Mine, która została wydana na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tytuł oferuje podobną rozgrywkę do pierwowzoru, lecz wzbogaconą o nową zawartość - zaimplementowano do gry dzieci, nad którymi musimy sprawować opiekę w objętym wojną mieście. Ciąży na nas konieczność rozmowy z pociechami czy też konstruowania prostych zabawek ze znalezionych w trakcie wypraw części.

This War of Mine to gra z gatunku survival od polskiego dewelopera 11 bit studios. Zadanie gracza polega na kierowaniu grupką ludzi, którzy znaleźli się w wyjątkowo kiepskiej sytuacji - ich miasto oblężone jest przez wrogą armię, a perspektywy ucieczki z ogarniętej wojną metropolii są wyjątkowo niewielkie.

Rozgrywkę rozpoczynamy w pewnym domu, znajdującym się w samym centrum wojennych wydarzeń. To właśnie tam zamieszkuje wspomniany zespół, nad którym gracz przejmuje kontrolę. Gameplay podzielony jest na dwie pory - dzień oraz noc. Przy blasku słońca pozostajemy w mieszkaniu, tworząc rozmaite przedmioty, lecząc naszych podopiecznych i przydzielając im zadania, mające na celu rozdysponowanie wolnego czasu i wytworzenie rzeczy niezbędnych do przetrwania w okupowanym mieście.

Ciekawszy etap rozpoczyna się jednak wraz z nastaniem zmroku. Wówczas patrolujący miasto snajperzy, ze względu na ograniczoną widoczność, udają się na spoczynek, a nasi podwładni mogą wyślizgnąć się z budynku. Choć taką wyprawę ciężko nazwać bezpieczną, to nie ma innego wyboru - jedzenie szybko się kończy, a choroby, na jakie zapadają nasi podopieczni, ciężko wyleczyć bez zapasu lekarstw.

Zanim jednak wyruszymy na poszukiwania, trzeba przydzielić zadania każdemu członkowi ekipy - część zostanie w bazie, broniąc ją przed nieprzyjacielem, inni udadzą się na zasłużony odpoczynek, a grupa śmiałków wyruszy na poszukiwanie niezbędnych dóbr. Akcja gry prezentowana jest z perspektywy 2D, a miasto po którym się poruszamy, wygląda zawsze tak samo. Losowe są natomiast elementy, jakie znajdujemy w budynkach, a także występujące tam pułapki czy zamieszkujący je lokatorzy. Część będzie przyjaźnie nastawiona, inni mogą potrzebować pomocy - będziemy mogli wymienić się informacjami w zamian za np. lekarstwa, rozszerzyć grupę o nowych członków, lub też totalnie zignorować obcych. Pojawią się także osoby wrogo nastawione, co może doprowadzić do nieprzyjemnej konfrontacji.

11 bit studios postarało się o jak najlepsze odwzorowanie wojennych realiów - w grze nie brakuje mrocznych, momentami brutalnych i dających do myślenia scen.